מהם שירותי ענן ולמה העסק שלך צריך את זה?

בקמת עסק מהבית

בשנים האחרונות אנו נתקלים רבות במושג 'שירותי ענן לעסקים' ומחשוב ענן. מאמר זה יגולל בפניכם מהו מחשוב ענן. כיצד הוא משרת עסקים ומהם השירותים אותם הוא מציע.

שירות ענן – מהו?

בשנים האחרונות עסקים רבים בוחרים להשתמש בשירותי מחשוב ענן לעסקים וזאת משום היתרונות הרבים המשויכים אליהם. המטרה של שירותים אלו היא להציע לעסקים ניהול יעיל של כל מערכות המחשבים שלהם. המהות העיקרית של שירותי ענן לעסקים באה לידי ביטוי בכך שכל השירותים מופעלים/מנוהלים מרחוק. כלומר, על ידי שרתים המכונים 'וירטואליים' ומאפשרים לכל עסק להתנהל בצורה בטוחה,  שכן כל הקשור אל הגיבויים, תחזוקה ושירותים רבים נוספים נעשים מחוץ לעסק.

שירותי ענן – היתרונות

  • אבטחה- שירותי ענן לעסקים מבטיחים אבטחה ברמה גבוהה מאוד. כל עסק אשר מחליט לעבור אל חברה המציעה שירותי אבטחה וגיבוי של ענן מבטיח לעצמו כי לא יהיה מצב בו מערכות המידע שלו יהיו בסיכון בגין הפסקת חשמל, כי הוא יסבול ממצבים של בעיות בתקשורת אשר יובילו לפריצה באבטחה ושלל בעיות נוספות אשר עלולות לפגוע באבטחה של העסק.
  • חוסכים- כיוון ששירותי ענן מנוהלים מרחוק על ידי שרתים וירטואליים נחסכים מהעסק הוצאות רבות. כאן אין צורך לרכוש שרתים, רכיבי חומרה שונים, רישיון של תוכנות שונות,השכרת טכנאים ותשלום משכורות, בניית תשתיות לכל המחשבים בעסק ועוד.
  • זמינות- אין בעיית זמינות, שכן כל משתמש מקבל שם משתמש וסיסמה ויכול להיכנס אל המערכת מכל מחשב בכל מיקום. אין הוא צריך להגיע אל המשרד על מנת שתהיה לו גישה למסמכים שלו, הכול בשרת הווירטואלי ונגיש כול הזמן.
  • הרחבה- יש לקחת בחשבון כי ניתן להגדיר ולשנות דברים כל אימת שמעוניינים. כלומר, אם עסק התחיל בדרישה מינימאלית של 4 מחשבים, ברגע בו הוא גדל והדרישות השתנו, שירותי ענן לעסקים מאפשרים התאמה מיידית של הדרישות לארגון או לעסק. כאן מדובר על דרישות של רכיבי חומרה והן דרישות של תוכנה. ניתן להרחיב כמות משתמשים וכמות שרתים.
  • ירוקים- חסכון משמעותי באנרגיה, דבר אשר יכול להכניס את העסק לרשימת העסקים הירוקים.

שירותי ענן- כל השירותים העיקריים לפניכם

  • דואר אלקטרוני- היתרון כאן הוא שהעסק אינו צריך להתחיל ולהשקיע בבנייה של תשתית דואר. שירות זה מאפשר גישה מאובטחת לכל מייל, נפח גדול של תיבות דואר, שיתוף קבצים ויומנים, עלות אטרקטיבית, סנכרון ותמיכה בטלפונים חכמים, העסק אינו תלוי בשרת או בחיבור אינטרנט של המשרד.
  • שרתים וירטואליים- כאן מדובר על שירות אשר פוטר ארגונים ועסקים מחדר שרתים בתוך הארגון. דבר זה חוסך בצורה ניכרת בהוצאות, הקמת תשתיות, שדרוגים ועוד. שרתים וירטואליים המוצעים במסגרת ענן מאפשרים גמישות מרבית והתאמה מהירה לצרכי העסק בכל שלב בו הוא יזדקק לכך, אבטחת מידע גבוהה, מערכת הפעלה המותאמת לעסק, זמינות מרבית ועוד.
  • שירותי גיבוי- אחד מהדברים החשובים ביותר של מחשוב ענן לעסקים הוא הגיבוי. אחד מהשירותים של ענן הוא גיבוי מרחוק של כל המידע העסקי. כל השרתים הוירטואליים עליהם המידע מגובה מאובטחים ברמה גבוהה מאוד ונגישים בכל שעות היממה.

לסיכום, שירותי ענן לעסקים מאפשרים לכל עסק ליהנות מזמינות, אבטחה גבוהה, חיסכון משמעותי על הקמת תשתיות ועוד. נכון להיום, כל עסק אשר מעוניין להתקדם לעתיד עובר אל מחשוב ענן לעסקים.

פורסם בקטגוריה שירותים לעסקים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.