דיני עבודה

מערכת החוקים בתחום דיני העבודה בישראל מתייחסת לנושאים שונים הקשורים לזכויות העובדים ויחסי עובד מעביד. מי נחשב עובד? האם הוא רשאי לוותר על הזכויות שלו? והאם מעסיק יכול לא לקבל אישה לעבודה בגלל שהיא בהריון?  להלן מדריך מתומצת:

יחסי עובד מעביד

יחסי עובד מעביד מתייחסים ליחסים החוזיים בין עובד למעביד, אשר במסגרתם העובד מבצע עבודה עבור המעביד. הפסיקה מתייחסת אל העובד כבעל זכויות וחובות ומכאן החשיבות להגדרת היחסים בין העובד והמעביד. החוק לא מגדיר מהו עובד, מכיוון שישנם כל הזמן שינויים בסטטוס העובדים והחוק אינו רוצה לקבע הגדרה כך שתדיר עובדים מסויימים מלהינות מזכויות עובדים. על כן, כדי להגדיר את יחסי העבודה יש צורך בפסיקת בית דין, אשר בוחן את המצב בפועל ולא מסתמך רק על חוזה כתוב.

כדי לבחון את מהות היחסים בין הצדדים, בית הדין משתמש בכמה מבחנים. המבחן העיקרי הנהוג כיום הוא מבחן ההשתלבות ועל-פיו עובד הוא אדם שמשולב במפעל ואינו בעל עסק פרטי משלו הנותן שירותים למפעל כגורם חיצוני. למבחן זה מצורפים מבחני משנה והם מבחן הקשר האישי, על-פיו עובד הוא מי שמחוייב לבצע את העבודה בעצמו ואינו יכול למנות תחתיו עוזר או מחליף, ומבחן המרות והפיקוח, על-פיו עובד הוא אדם הכפוף לאדם אחר, מקבל ממנו הוראות ונתון לפיקוחו.

זכויות עובדים

במדינת ישראל מאוגדות בחוק מספר זכויות בסיסיות המגיעות לכל עובד שכיר ומחייבות את המעסיקים. בין היתר, נכללות בחוק הזכויות הבאות: ימי חופשה, הודעה לעובד, שכר מינימום, הגנת שכר, דמי נסיעות, הפסקות, הודעה מוקדמת לפיטורים והתפטרות, גמול שעות נוספות, דמי הבראה, ימי מחלה, דמי חגים, חופשה שנתית ופיצויי התפטרות. לקריאה נוספת על זכויות עובדים לחצו כאן.

זכויות העובדים מחייבות את המעסיקים והעובד אף אינו רשאי לוותר עליהם מרצונו. על כן, חוזי עבודה חתומים על-ידי העובד אשר מפירים את החוק, לא פעם מבוטלים על-ידי בית הדין. זכויות העובד גם אינן תלויות בהסכמים קיבוציים, ואין הסכם קיבוצי יכול להפר אחת או יותר מזכויות אלו.

זכויות נשים

מערכת המשפט בישראל מנסה למנוע אפליית נשים על רקע מגדרי. שני החוקים העיקריים המגנים על זכויות נשים עובדות הם: חוק שיוויון הזמנויות בעבודה וחוק עבודת נשים. בין היתר, חוקים אלו דנים במגוון תחומים היכולים לגרום לאפליית נשים מצד המעביד, וכוללים הריון ולידה, הטרדה מינית ואפליה מחמת גיל.

פורסם בקטגוריה ייעוץ משפטי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.