איך לבחור שותף לעסק?

שותף לעסק

אין דרך להבטיח את הצלחתה של שותפות עסקית, אך יש שאלות שכדאי לשאול את עצמכם כדי להימנע מטעויות גורליות.

יש לא מעט יתרונות בהקמת עסק לבד – כשאתה הבעלים והמנכ"ל היחיד של החברה שלך יש לך את החופש והסמכות לקחת החלטות קריטיות ולעצב את עתיד החברה מבלי לאלץ להתפשר ולהגיע להסכמות עם מישהו אחר. בנוסף, אתה לא מסתכן בבעיות שותפות פוטנציאליות וכמובן שאתה לא צריך להתחלק ברווחי החברה. יחד עם זאת, הוספת שותף לעסק תאפשר לכם לחלק את האחריות והמחויבות, ולהרוויח מעבודתו של השותף, כמו גם מהונו ומהכישורים והמיומנויות שלו שאמורים להשלים את שלכם.

בבואכם לבחור שותף לעסק, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

1.      מה אתם מחפשים בשותף?
רישמו בפניכם רשימת קריטריונים שאתם מחפשים בשותף. חשבו על הכישורים והמיומנויות שאתם צריכים שיהיו לשותף ועל תכונות אופי שתוכלו להסתדר איתם, וגם על כאלה שלא. אחרי שתבינו במדוייק את הדרישות שלכם מהשותף, בדקו עם השותף הפוטנציאלי עונה עליהם.
2.      האם הבחירה שלכם אובייקטיבית?
נסו להעריך את השותפים הפוטנציאליים בלי להתייחס לקשרי חברות, או קשרים אחרים ביניכם. פשוט בדקו בצורה קרה אם השותף הפוטנציאלי עומד ברשימת הקריטריונים שרשמתם.
3.      מה מניע את השותף?
האם השותף הפוטנציאלי חולק את האמונה בהצלחת העסק כמוכם? חשוב מאוד לבחור בשותף שחדור התרגשות ומוטיבציה להביא להצלחתו של העסק לא פחות מכם.
4.      האם השותף משלים אתכם?
זה נכון שיש לנו נטיה לבחור כשותפים אנשים שדומים לנו, אך אין שום טעם בשכפול של עצמנו. אם אתה איש של מספרים עם יכולות אנליטיות גבוהות, אבל קצת חלש בתחום היצירתי, חפש מישהו עם ראש פורה ברעיונות שישלים את הצדדים החסרים שלך.
5.      האם אתם באמת מכירים את האדם אותו אתם מתכוונים לצרף לעסק שלכם?

אי אפשר להכיר באמת מישהו בפרק זמן של כמה שבועות ספורים. ככל שתרבו במפגשים ודיונים, כך תוכלו להעריך מקצועית ולקבל הבנה מעמיקה יותר של האדם הנמצא מולכם, גם אם המשמעות של זה היא להקים את השותפות כמה חודשים מאוחר יותר מהמתוכנן.

פורסם בקטגוריה הקמת עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.