שיטות סינון לטיהור מים

המלחמה בין חברות המים הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות, כאשר החברות המסורתיות המציעות מים מינרלים טוענות שהמכשירים המתחברים לתשתית המים הקיימת במשרד אינם מסננים לחלוטין את המים מחלקיקים זרים, ואילו חברות הסינון טוענות בדיוק את ההפך: המים המינרלים הם מים עומדים ומהווים כר פורה להתפתחות של חיידקים במיכלים או בכדים.

למרות שהצרכנים, ובראשם השוק העסקי – משרדים ובתי עסק – מראים כיום העדפה ברורה למתקני סינון מים כגון מיני בר משרדי או קולר מים קרים, לא כולם מודעים לכך שקיימות מספר שיטות סינון המשפיעות על עלויות המכשיר וכמובן על טעם המים. לכן, כמעט כל המתקנים עושים שימוש במספר שיטות במקביל על מנת לקבל מים נקיים יותר.

חשוב גם לציין שהאחריות על החלפת המסננים נמצאת בידי הלקוח ואחד השיקולים צריך להיות עד כמה הוא מוכן להשקיע בתחזוקה, במיוחד במערכות עם מספר רב של מסננים. לרוב ההחלפה היא אחת לשנה, אבל יש מסננים עם אורך חיים קצר יותר של שמונה חודשים ואף פחות. מחירו של סנן בודד מעבר לתקופת האחריות יכולה להיות כמה מאות שקלים, וזהו עוד דבר שיש לקחת בחשבון כאשר משווים את העלויות הנלוות ולא רק את מחיר המתקן וההתקנה.

השיטות הנפוצות ביותר לטיהור מים

סינון מכני – הסינון הפשוט ביותר שעובד באמצעות חורים קטנים מאוד בגודל של מיקרונים בודדים, כך שכל החלקיקים הנמצאים במים נשארים בתוך המסנן ורק המים הנקיים עוברים הלאה. הנקודה הבעייתית היא שיש סוגים שונים של מסננים מכנים הנבדלים זה מזה בגודל החורים ולכן גם באיכות הסינון. לרוב מסננים אלו טובים בעיקר נגד חלקיקים גדולים (באופן יחסי כמובן) כמו למשל חול, חלודה, ובעלי חיים קטנים מאוד.

אוסמוזה הפוכה – אחת השיטות היותר מוכרות שבה יוצרים לחץ באמצעות כוח הכבידה ומטהרים את המים מחלקיקים שונים. השיטה מסוגלת לטהר את המים ממגוון גדול של מזיקים ובהם כלור, מתכות כבדות וחיידקים. הבעיה עם שיטה זו שהיא "מבזבזת" חלק גדול מהמים ורק רבע מהכמות שנכנסה למסנן מגיעה אלינו. כמו כן, בדרך היא מסננת גם מינראליים חיוניים הנמצאים במים.

מנורת UV – זוהי שיטה הפועלת ספציפית כנגד חיידקים ולמעשה הורגת אותם. מסיבה זו, היא אינה מספיקה כשלעצמה וצריכה להיתמך על ידי מערכת סינון נוספת.

מסנן פחם – הפחם נחשב לאחד החומרים בעלי כושר הספיגה הטוב ביותר, ולכן הוא סופח אליו בעיקר את הכלור וחומרים אורגנים תוך כדי שהוא מנטרל ריחות וטעמי לוואי לא טובים מן המים. יש לא מעט מסננים בשוק עם כושר ספיגה משתנה ורצוי לבחור במסנן בעל תו תקן אמריקאי או בין לאומי. יש גם חברות המשתמשות בכמה מסנני פחם יחדיו.

פורסם בקטגוריה שירותים לעסקים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.