איך לבחור נכון פרקט למשרד?

פרקט הוא אחד האלמנטים העיצוביים המרשימים ביותר שניתן לבחור מהם כיום, בין אם בבית ובין אם במשרד. במבט ראשון רוב הפרקטים נראים דומים, אך למעשה ישנם לא מעט הבדלים בין הסוגים השונים כמו למשל פרקטים מעץ, משעם או למינציה. אז הנה כמה טיפים בשביל להקל עליכם את הבחירה.

פרקט מעץ

פרקט מעץ הוא ללא ספק הפרקט הקלאסי וכזה שנחשב להכי יוקרתי בגלל המראה הטבעי שלו. יחד עם זאת, הוא דורש לא מעט תחזוקה גם כאשר משתמשים בחומרי ניקוי ושמנים מיוחדים לעץ. אפשר אמנם לחדש אותו כל כמה שנים ואורך החיים הכולל שלו הוא גבוה יותר, אך מדובר בתהליך שדורש שיוף וכמובן מוסיף לעלות הכוללת של התחזוקה.

בשל כך, זהו לא בהכרח סוג הפרקט הכי מתאים למשרד, בוודאי שלא אם אתם צריכים לשאת בכל ההוצאות, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שהוא יקר יחסית, לעיתים באחוזים ניכרים משאר הפרקטים.

פרקט שעם

פרקט שעם הוא פרקט מיוחד ויוקרתי, בעיקר בגלל סוג העץ ממנו הוא עשוי. הוא גם ידידותי לסביבה מכיוון שהשעם עצמו הוא חומר מתחדש ולכן אין פגיעה ארוכת טווח בעצים ממנו מייצרים אותו. מכיוון שהוא אחיד ונראה כחתיכה אחת גדולה, הרבה יותר קל לנקות אותו והוא עמיד ללחות ומזיקים שונים.

יתרונות נוספים של פרקט השעם הוא בידוד אקוסטי ותרמי מעולה. הבידוד האקוסטי מפחית את עוצמת הרעש ולכן יכול להיות אפקטיבי כאשר המשרד ממוקם מעל חנויות או משרדים אחרים. הבידוד התרמי תורם לצמצום בצריכת האנרגיה בזמן חימום או קירור, ולכן יכול להשתלם בטווח הארוך במשרדים גדולים.

כמו כן, פרקט השעם הוא גמיש יחסית ולא נפגע אם מפעילים עליו לחץ כבד, במיוחד במודלים התעשייתיים, בהם ישנה שכבת מגן נוספת.

פרקט למשרד, פרקט למינציה

פרקט למינציה במשרד. צילום באדיבות ארודור פרקטים ושעם

פרקט למינציה

פרקט למינציה הוא פרקט דמוי עץ שבנוי ממספר שכבות (ביניהן שכבת לוחות עץ מסוג M.D.F או H.D.F). מאז שנות השבעים, בהם הוצג לראשונה, הוא עבר שיפורים רבים שהפכו אותו מאוד דומה לדבר האמיתי מבחינה חיצונית, אך בלי הצורך לתחזק ולחדש אותו. מבנה השכבות מאפשר ליצור אותו בעיצובים וצבעים מגוונים, בהירים, עזים או כהים.

כאן תוכלו להתרשם ממגוון גדול של דגמי פרקט למינציה, בהם גם דגמים שמתאימים במיוחד למשרדים.

פרקט למינציה הוא זול יחסית, אם כי צריך להדגיש שהוא מגיע בכמה רמות שונות על פי השימושים שמייעדים לו, ולכן פרקט למשרד או לתעשייה כבדה יהיה מן הסתם יקר יותר מפרקט לבית.

מעבר לכך שקל מאוד לנקות אותו ולכן הוא לא ייהרס כאשר מנקים את המשרד, הוא גם עמיד בפני כתמים וגרירה של רהיטים, משהו שמתאים מאוד לסביבה משרדית, בטח אם הפרקט נמצא בחלל העבודה ולא רק בחדר מנוחה. (אם כי צריך לשים לב שהוא לא עמיד בפני לחות).

עוד יתרון של פרקט למינציה הוא שמכיוון שהוא מורכב מלוחות, אפשר לשנע אותו למשרד חדש בקלות יחסית.

בסופו של דבר, ההחלטה נמצאת בידכם, אבל הנתונים מראים שפרקט למינציה הוא עדיין הפרקט הנמכר ביותר בארץ בהפרש ניכר מן האחרים. אם אתם מחפשים פתרון שישתלם לכם לטווח הארוך מבחינת התחזוקה והמחיר, אך גם יוסיף מראה ודקורציה יפה למשרד, זו הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות. עוד דוגמאות ורעיונות לפרקט למשרד תוכלו למצוא כאן.

פורסם בקטגוריה שירותים לעסקים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.