טיפים לניהול עסק לפי ניר גלילי

ניהול עסק, בין אם גדול ובין אם קטן, הוא משימה שדורשת כישורים רבים ומיומנות בלתי מבוטלת. אחד הטיפים היותר חשובים הוא הקשבה לטיפים של בעלי ניסיון בתחום. מנכ"ל סונול בהווה ושלמה סיקסט בעבר, תא"ל (מיל.) ניר גלילי, הוא אחד האנשים שכדאי להקשיב להם.

ניהול זמן – כי זהו המשאב היקר ביותר

כל עסק זקוק לשם פעילותו השוטפת למשאבים רבים, ובהם חומרי גלם, כסף, יצירתיות, הון אנושי ועוד, אבל ישנו מרכיב אחד שלעתים הוא חמקמק – זמן.
גם המנהל החרוץ ביותר לא יכול לעבוד 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע, וגם שעות העבודה של העובדים מוגבלות, ועל כן חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לנושא תכנון אופטימלי של הלו"ז, כך שכל עובד ועובד, בכל דרג ניהולי, ישקיע את כל הזמן שבו הוא נמצא בעסק בדבר שהוא הכי טוב בו.

להקשיב ללקוח – כי הוא יודע בדיוק מה אתם צריכים לעשות

כל שירות או מוצר נועד למטרה אחת – לספק צורך, אמיתי, של לקוח. מסיבה זו כדאי להקשיב ללקוחות, וכך להבין טוב יותר בדיוק מה הם צריכים, מה מפריע להם ואיך אפשר לעזור להם.
בהקשר זה כדאי לציין כי כיום ישנן מערכות ייעודיות לצורך שיפור השירות ללקוח, וכי בעת כהונתו של ניר גלילי כמנכ"ל שלמה סיקסט הוטמעו בה מערכות שכאלה, שתרמו לא מעט לצמיחתה של חברת השכרת הרכב והליסינג הגדולה בישראל.

האם אתם באמת צריכים את זה?

טיפ נוסף של ניר גלילי הוא לשאול את השאלה "האם אנחנו באמת צריכים את זה?" על כל הוצאה והוצאה, גם אם היא נראית שולית.
בכל עסק כמעט ישנן הוצאות שאינן מחויבות המציאות. חלקן היו נחוצות בעבר ונשארו חלק מההתנהלות השוטפת של החברה כתוצאה מחוסר תשומת לב, ואחרות מעולם לא היו הכרחיות – בכל מקרה כדאי לבחון באופן שוטף ותמידי כיצד אפשר לצמצם את עלויות התפעול וההוצאות השונות.
מקום עבודה נעים ומעצים
עוד טיפ הוא ליצור סביבת עבודה נעימה ומעצימה – כך שכל עובד ירצה לתת את המקסימום ולרתום את כל יכולותיו ומלוא מרצו לטובת העסק.
חשוב להבטיח סביבת עבודה שכזו באופן שוטף, ולא להסתמך רק על ימי גיבוש או אירועים חגיגיים, מושקעים ככל שיהיו.

למה ניר גלילי ממליץ לחשוב גם על הסביבה?

בימינו עסקים נמדדים לא רק עפ"י שורת הרווח או עפ"י שיעור התשואה להון ושאר נתונים כספיים, אלא גם עפ"י השפעתם על הסביבה – האנושית והפיזית.
עסק שלא מעניק לעובדיו תנאים הולמים לא ישגשג לאורך זמן, וגם בעסק שפוגע בסביבה, כלומר בכדור הארץ שנכון לעכשיו הוא היחידי שאנחנו יכולים לחיות עליו, אין תועלת אמיתית.
בהתאם ממליץ ניר גלילי להקדיש תשומת לב גם להשפעת העסק על סביבתו. נאה דורש נאה מקיים: בשנת 2016 זכתה "סונול", אותה מנהל כאמור גלילי, בפרס ירושלים לאיכות הסביבה, וזאת על מספר פעולות חשובות לצמצום הזיהום שכרוך בשימוש בדלק ובתחנות דלק.

 

פורסם בקטגוריה ייעוץ עסקי לצמיחה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.