איך להצליח בשוק ההון

שוק ההון

חושב מה לעשות עם הרווחים מהעסק ואיך כדאי להשקיע אותם? שוק ההון הוא אפיק להשקעה בו הכסף שלך יכול לעבוד בשבילך. אולם בכדי להרוויח במסחר בשוק ההון יש צורך בידע ובהבנה של הכלים העומדים לרשותך, יש להגדיר מטרות ברורות ולדעת כיצד לצמצם סיכונים.

שוק ההון

ישנם מספר סוגי מסחר בשוק ההון, ביניהם: מסחר במט"ח, הנקרא גם פורקס (Forex – Foreign Exchange ), מסחר במניות, אופציות, חוזים עתידיים, אג"ח וכדומה. כמו כן ישנם סוחרים המשקיעים לטווח ארוך וישנם משקיעים העוסקים במסחר יומי, כלומר קונים מניות ומוכרים אותן באותו היום.

אחד היתרונות של מסחר בשוק ההון הוא הנזילות. בניגוד להשקעות ארוכות טווח ותוכנות חיסכון שונות, בכסף שנעשה במסחר בשוק ההון ניתן להשתמש בכל עת ובמקרה הצורך.

מסחר במט"ח

השוק הפיננסי הגדול בעולם הינו שוק המט"ח, והוא נחשב לזמין והנזיל ביותר. העסקאות בשוק המט"ח הן עסקאות לונג – קניית מטבע, ועסקאות שורט – מכירת מטבע, אשר ניתן לבצען ללא כל הגבלה והפוטנציאל לרווח קיים גם כאשר ערך המטבע עולה וגם כאשר הוא יורד. הרווח נוצר מהתנודות ביחס שבין שני שערי מטבעות. כדי להפשיט את העניין אפשר להשתמש בדוגמא הבאה: אם שער הדולר חלש ביחס ליורו, מכירה של דולר וקניית יורו תפיק רווח בעת מימוש העסקה במידה ומגמת היחזקות היורו אל מול הדולר תימשך. כלומר, כאשר תמכרו את היורו תקבלו עבור כל יורו יותר דולרים מאלו שמכרתם.

לימודי שוק ההון

חברות רבות מציעות קורסים למסחר בשוק ההון, בין הקורסים הקיימים ניתן למצוא קורסים לפתיחת תיק השקעות, קורס השקעות למתקדמים הכולל שיטות ומודלים לניתוחים טכניים, קורסים למסחר יומי, קורסי אג"ח, קורסי סחר במט"ח, קורסי מסחר אוטומטי ועוד. מרבית החברות שמציעות קורסי לימוד מציעות גם שירותי אימון וליווי אישי וליווי עסקי, ומרביתן מציעות אחר כך גם שירותי מסחר כגון חדרי מסחר (וירטואלים או פיסיים), מנויים להמלצות  יומיות, סקאנרים למציאת מניות וכדומה.

כמו כן, למי שאין זמן או רצון ללמוד בעצמו את רזי שוק ההון, יכול לשכור את שירותיה של אחת מיני רבות החברות המשווקות שירותי מסחר, ו/או להעסיק ברוקר מיומן שיעשה עבורו את העבודה בתמורה לשכר ועמלות.

פורסם בקטגוריה ייעוץ פיננסי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.