10 טיפים להקמת עסק

טיפים להקמת עסק
  1. עשו מה שאתם אוהבים – הקמת עסק כרוכה בעבודה רבה ומאומצת. אתם הולכים לבלות את רוב זמנכם בתקופה הקרובה בתכנון, ארגון הקמה וניהול של העסק. אז כדאי שזה יהיה משהו שאתם נהנים ואוהבים לעשות, אחרת יהיה לכם קשה להחזיק מעמד.
  2. בחרו בעסק המבוסס על הכישורים שלכם – מקצוענות חשובה ביותר להצלחתו של העסק. עליכם להיות מומחים בתחום, להתעדכן כל הזמן ולשמש כבר סמכא בענף שלכם.
  3. הציעו מוצר או שירות שאנשים ירצו לקנות – רק בגלל שאתם רצים למכור משהו, לא אומר שאנשים אחרים ירצו לקנות אותו. חשבו על מוצר בעל ערך שיהיה לו ביקוש בשוק.
  4. חשבו באופן המדוייק ביותר שניתן את הסכום הדרוש לכם לשם הקמת העסק – קניית ציוד, שכר דירה, שיפוצים, מלאי פתיחה, שיווק, עיצוב, רכישת תוכנות ועוד.
  5. בדקו שאתם מבינים את השוק – מהו שוק היעד? מהם צרכי השוק? מיהם הלקוחות הפוטנציאליים? מיהם המתחרים? מהי מידת התחרות? מהו טווח המחירים? מהם תנאי האשראי המקובלים? מהו מוסר התשלומים המקובל?
  6. בדלו את העסק שלכם ו/או את המוצר – אתם לא חייבים להמציא מחדש את הגלגל, אבל אתם כן צריכים שיהיה לכם יתרון מסויים פני המתחרים. חשבו מהו היתרון התחרותי שלכם – האם זה האיכות? המחיר? השירות? טכנולוגיה חדישה? קונספט חדשני?
  7. נסו להבין את נקודות החולשה שלכם ביחס לשוק וביחס למתחרים – האם יש מותגים חזקים בתחום? האם יש מתחרים בעלי גישה בלעדית או מועדפת לצינורות הפצה? האם המתחרים רכשו מוניטין טוב בקרב הלקוחות? האם המוצר או השירות שאתם מציעים עונתיים? האם יש רגולציה מגבילה? האם המיקום הגיאוגרפי שלכם אינו אסטרטגי? האם אתם תלויים בקבלני משנה?
  8. התחילו בקטן – אי אפשר לרוץ לפני שלומדים ללכת. גם אם החלום שלכם הוא הקמת עסק בפריסה ארצית, עם מספר גדול של עובדים ורווחי ענק, אתם צריכים להתחיל עם משהו. לא מומלץ לקחת על עצמכם הוצאות גדולות מדי כבר על ההתחלה, במיוחד אם יכול לקחת זמן עד שיגיעו הכנסות מהעסק.
  9. קבעו מחיר ריאלי למוצר או השירות שלכם – מחיר המוצר לא צריך לכלול רק את העלויות שלו, אלא גם לספק רווח. אל תמעיטו בערך של הזמן והכישורים שלכם – הם שווים הרבה כסף!
  10. קבלו ייעוץ עסקי שיספק לכם מידע והדרכה מאנשי מקצוע מנוסים לגבי בדיקת כדאיות כלכלית, בחינת הרווחיות הצפויה, הכנת תכנית עסקית ורכישת מיומנויות ניהול עסק.
פורסם בקטגוריה הקמת עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.