מה זה עמילות מכס ומי זקוק לה?

ניהול זמן

 

כאשר מבצעים שילוח בינלאומי, מדובר בתהליך המורכב מכמה שלבים שדורשים תאום מלא בין כמה גורמים ובעלי מקצועות שונים.

כל הבירוקרטיה הזו נדרשת על מנת שהמשלוח שיוצא יגיע מנקודה א' לנקודה ב', כאשר הוא בשלמותו ומגיע בחלון הזמן ובמסגרת התקציב שנקבע מראש.

כדי לעשות את עבודתם של היצואנים והיבואנים מעט פשוטה יותר, קיימות חברות המעניקות שירותי עמילות מכס, שמייצגות את לקוחותיהן מול שלטונות המכס.

עמיל מכס לשירותכם

שירותי עמילות מכס הם חלק ממכלול השירותים הלוגיסטיים שניתן לקבל בעולם השילוח. כאשר פעם היה מחויב עמיל המכס להיות נוכח בעת הגעת הסחורות, כיום תפקידו הוא לדאוג שכל הניירת הנדרשת תהייה מלאה, על מנת להשלים את תהליך היצוא או היבוא שהוא אחראי עליו בשם הלקוח.

עמיל המכס מבצע מספר פעולות חשובות, הכוללות את סיווג הסחורות, טיפול מלא בנושא הניירת והגשתה למכס, תשלום אגרות ומיסים, שחרור הטובין מהמכס, ייצוג הלקוח כאשר ישנם חילוקי דעות מול הרשויות, ליווי הלקוח לאורך שרשרת האספקה, אחסון, אריזה, הובלה ושירותים נוספים.

גם כאשר מדובר ביבוא אישי, עמיל מכס מוכר וותיק יוכל לסייע לכם עם הבאת הניירת הנדרשת וסיווג הסחורה. עמיל המכס מספק שירותי ייעוץ וכך היבואן יכול לקבל החלטות מושכלות יותר שתפתחנה בפניו את האפשרות להשלים את מלוא תהליך היצוא או היבוא תוך שהוא ממצה את כל היתרונות האפשריים.

חברות עמילות מכס

חברות שמספקות שירותי עמילות מכס עוזרות למעשה לארגן את מעבר הסחורה דרך המכס. חברות עמילות המכס הפועלות כיום, דואגות למלא את כל הניירת והטפסים הדרושים באופן שלא יעכב את העברת הסחורות.

חברות עמילות מכס מחויבות לקבוע תעריף מינימלי על פי חוק, אבל כאשר ישנו חוזה מול חברת תעופה מסוימת, קיימת אפשרות של תעריף זול יותר מטעם חברת התעופה שיאפשר ללקוח לקבל תעריף זול יותר גם כן. ככל שקצב השילוח אינטנסיבי יותר, כך הלקוח יוכל ליהנות מתעריף זול יותר.

מומלץ לבצע מחקר מקדים לפני שאתם בוחרים בשירותים של חברת עמילות מכס. מטרת החברות האלו היא לעסוק בנושא של יבוא ויצוא טובין, כאשר הלקוח מקבל את השירות והמחירים הטובים ביותר שניתן.

ישנן חברות שעוסקות במלוא התחומים של שירותי עמילות מכס הכולל גם שילוח ימי, שיוכלו להעניק ללקוח מענה אופטימאלי עבור כל צורך שעשוי לעלות בתחום הפעילות שלו.

חלק מהחברות שעוסקות בתחום עמילות מכס מציעות גם שירות של אחסון ולאחר מכן אריזה של סחורות, כולל מתן ביטוח שמבטיח ללקוח החזר מלא במקרה ונגרם נזק לסחורה במהלך ההעברה.

חברת עמילות המכס מחויבת לדעת על סיווג הסחורות השונות, שקובע בסופו של דבר את גובה התשלום שאותו צריך לשלם במכס. וודאו שאתם בוחרים חברה מובילה בתחום עם ניסיון והיכרות מעמיקה של תחום השילוח הבינלאומי והגופים שיש לעבוד מולם כאן בארץ.

פורסם בקטגוריה בלוג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.