כך תבחרו קולר מים לעסק שלכם

בישראל, בה יש מספר גבוה במיוחד של ימים שרביים בשנה והחום הכבד יכול לתקוף אותנו גם באביב, יש לקולר מקום של כבוד ברשימת הדברים שאי אפשר בלעדיהם. הקולר עצמו מוצב בדרך כלל במתחם הציבורי בעסקים או במרכזים שונים שרוצים להציע לאורחים שלהם מקום נוח להרוות את צימאונם בלי להוציא הון תועפות על בקבוקי מים קטנים ויקרים…

כיום מסתבר שהקולר שכולנו זוכרים מבית הספר הוא כבר ממש לא הקולר המודרני והמשוכלל שניתן למצוא היום. למשל, אם בקולרים הישנים היינו צריכים להחזיק את הבקבוק בזווית לא נוחה כדי למלא אותו באיטיות מעצבנת, היום יש קולרים עם ברז נפרד שהופכים את המשימה לקלה ביותר.

יש אפילו קולרים עם שני ברזים, אחד למים חמים ואחד למים קרים עבור מי שמעוניין לשתות משקאות חמים או מעדיף את המים שלו פושרים (ערבוב בין שני הברזים)… כמו כן, ברוב הקולרים כיום יש גם מנגנון להפחתת הלחץ כדי שלא ליצור לחץ מיותר על הצינורות המחוברים אליו.

איך תבחרו את הקולר המתאים?

עם זאת ולמרות הפשטות של הקולר לעומת מכשירי המיני בר המתוחכמים יותר, נשאלת השאלה מה צריך לדעת לפני שקונים קולר:

תו תקן – מכיוון שהקולרים הם למעשה מכשירים המתחברים לתשתית המים הקיימת, הם צריכים לעמוד בתו התקן הישראלי 1505 לסינון וטיהור מים. יש גם מכשירים המתהדרים בתו תקן אמריקאי, אבל חשוב לזכור שמדובר בתו תקן נוסף ולא בכזה שיכול להחליף את תו התקן הישראלי של מכון התקנים.

מסנן – הקולר עצמו צריך להציע סינון מינימאלי של המים הנכנסים אליו ולכן מרבית הקולרים עושים שימוש במערכת סינון פחם המעניקה למים טעם נקי מטעמי לוואי וריחות לא נעימים.

מחיר – מחירם של רוב הקולרים הוא כמה אלפי שקלים. בהכללה גסה למדי, אין סיבה לשלם על קולר יותר מ-2500 ₪, אבל צריך לזכור שהעלות הסופית של הקולר אינה נגמרת כאן ויש לקחת בחשבון גם את מחיר החשמל שהקולר מחובר אליו באופן קבוע ואת מחיר המסננים אותם יש להחליף לרוב פעם בשנה.

קיבולת – ברוב המקרים מספיק קולר סטנדרטי שיכול עם מיכל מים קרים של 10 ליטרים ויכולת תפוקה של 40 ליטרים לשעה (כ-200 כוסות), אך עבור עסקים קטנים אפשר לעיתים למצוא קולר קטן בקיבולת נמוכה יותר של 5 ליטר. את הקולר הקטן יותר מציבים על השיש ואם יש לו כאמור שני ברזים, הוא יכול להחליף את המיני בר.

פורסם בקטגוריה שירותים לעסקים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.