תרומתם של מאמן המכירות ויועץ המכירות לארגון

מחלקת המכירות נמנית בין המחלקות החשובות והמרכזיות ביותר בכל ארגון או חברה שהיא. צוות המכירות במחלקה נדרש להיות גוף מקצועי במיוחד ובעל מיומנות גבוהה בתחומו. צוות מוצלח יידע להעניק מענה איכותי לא רק ללקוחות של החברה או הארגון אלא גם למחלקות הפנימיות.

כדי להפוך את צוות המכירות לצוות מנצח ומוביל כזה אשר מצליח להציב יעדים טובים ולממשם, יש צורך תחילה להקנות את הכלים הרצויים לשם והמיומנויות הרלוונטיות, זאת על ידי העסקתו של מאמן מכירות ובמקביל יועץ מכירות, יעניק סיוע ותמיכה למנהלים על מנת להגדיר ולכוון אל המטרות הנכונות.

שירותי מאמן מכירות – סקירה כללית

כיום ישנן חברות רבות המציעות שירות הדרכת מכירות דינאמית מקיפה ומגוונות השאובה מתוך עולם התוכן האקטואלי ביותר של עולם השיווק והמכירות. מדובר באימון שנועד להוביל את צוות העובדים למימוש יעדים והצלחות.

ניתן לכנות את הלך הרוח המאפיין לא מעט ארגונים כיום על ידי המונח המקצועי "מציאות מייצבת". על ידי אימון מכירות איכותי מטעם אנשי מקצוע מובילים, ניתן יהיה להכשיר את צוות העובדים בצורה מקצועית כך שיוכל להעניק לכל לקוח חוויה ייחודית ומלהיבה ובכלל לטובת עשייה משתלמת ורווחית.

מטרות ויעדים

קיימות לא מעט תוכניות להכשרה ייעודית וסדנאות מכירה לעובדים אך המכנה המשותף לכולם נובע ממטרותיהן הזהות. אלו באות לידי ביטוי בגילוי נקודות החוזק והעוצמה של ההון האנושי, ניתוח ובדיקה מתמדת של השיפור העצמי, הגדרת יעדים עתידיים לכל הארגון ולאנשי המכירות בצורה אישית ומתן כלים לפיתוח היכולות האישיות להצלחתו של הנציג במסגרת מילוי תפקידו.

מטרתו העיקרית של מאמן מכירות לעומת לימוד מכירות בקורס למשל, נעוצה בהעצמת אנשי המכירות בחברה על ידי מתן ליווי צמוד ויצירת סביבת עבודה אישית וארגונית כאחת שתוכל להוביל להעצמת קהילת הלקוחות.

יועץ מכירות לצורכי פיתוח עסקי

ייעוץ בעולם המכירות נועד לסייע למנהלים לבצע את עבודתם כשורה בהתייחס לשאיפה לממש כמה שיותר עסקאות מכירה. נושא הפיתוח העסקי הוא גם אחד המרכזיים והחשובים ביותר בכל בית עסק שהוא ומטרתו להביא אפיקי שיווק נוספים אל החברה או תחומים חדשים שיתרמו להגדלת היקף המכירות. כל עסק נדרש לעמוד בהיקף מסוים של מכירות על מנת שתהיה לו היכולת לשרוד בעולם העסקי התחרותי. הרווחים מהמכירות יאפשרו לחברה להשקיע באפיקים עסקיים נוספים ולחלק את המשכורות באופן יעיל.

מה כולל הייעוץ?

בכל עסק שהוא מנהלי המכירות אחראים באופן שוטף על הניהול השגרתי של המחלקה והם אינם מודעים בהכרח לכלל האפשרויות החדשות שמתעוררות בעולם העסקי הדינאמי. יועץ מכירות מעצם תפקידו נדרש להתמחות בתחום וללמוד אותו על בוריו בתדירות גבוהה ועל כן ביכולתו להציע למנהלים רעיונות חדשניים ההולמים את מצבו הנוכחי של השוק. חלק מהחברות מציעות את מוצריהן או שירותיהן למכירה דרך האינטרנט. היועצים במקרים אלו יסייעו לחברה לאתר מומחים לבניית אתרים למכירה.

שיטות שונות למכירה

קיימות שיטות שונות למכירות וישנו צורך בלתי פוסק לחשוב על רעיונות ואמצעי שיווק מקוריים וחדשניים. כך למשל אפשר לקיים מבצעי מכירות בהתאם לתקופה המסוימת, לקהל יעד כזה או אחר, לרגל אירועים מיוחדים, עבור מקומות שונים בארץ או בעולם וכן הלאה. יועצי מכירות או יועצים עסקיים נועדו לסייע למנהלי העסק או החברה לתכנן כראוי את אותם המבצעים ולהוציא אותם אל הפועל בצורה המקצועית ביותר לאחר מכן.

כיצד להגדיר רווחים?

כל אלו נועדו בסופו של יום לאפשר לארגון או לחברה להגדיל את רווחיהם. צוות מרוצה, לקוחות ממליצים וארגון מסופק שאיננו חדל מלהשקיע משאבים אפקטיביים בצוות המכירות המקצועי, הם הגורמים המשפיעים ביותר על צמיחת הרווחים בארגון. מאמנים מקצועיים משלבים בין יכולותיו האישיות של נציג המכירות לבין עקרונות יסוד בתחום המכירות. על מנת להפגין שליטה במכלול ההיבטים הנוגעים להליכי המכירה וניהולם האפקטיבי ניתן ליישם תהליך אימון מתקדם. 

פורסם בקטגוריה שיווק ומכירות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.