שינויי מזג האוויר – כיצד לסוכך על העסק?

צללית סוככים בע"מ

החורף הישראלי אמנם לא משופע בגשמים ובסופות, אולם בשנים האחרונות נוכחנו לראות שגם בארץ לא חסרים ימים רטובים במהלך החורף. כיצד ניתן להגן על העסק (וגם על הבית) מפני פגעי מזג האוויר ולהמשיך בשגרת החיים גם כשיורד גשם? רוני ברק, מנכ"ל ובעלים של צללית סוככים בע"מ, מסביר אודות היתרונות שבהתקנת סוככים לקראת עונת החורף.

1. אילו פתרונות מומלצים להגנה מפני גשם באמצעות סוכך?

סוככים שונים מתאימים לתנאים שונים של מזג אויר. לא כל הסוככים מתאימים לכל עונות השנה. סוככי זרועות, למשל, אינם מתאימים לעונת החורף. הסוככים המתאימים לעונת החורף הינם סוככים קבועים (שאינם מתקפלים ועומדים יציב לאורך כל עונות השנה), וכן סוככי מרקיזה.

בנוסף קיימים גם סוככי מרקיזה מתקפלת, אשר מהווים פתרון יעיל ואיכותי לכל עונות השנה, כולל עונת החורף.

כמתאימים לעונת החורף ניתן לציין גם את סוככי המסך והמסילה – אשר לאחרונה מיובאים לארץ בדגמים חדשים שנותנים פתרון הצללה כקירוי, וגם פתרון ורטיקלי (אנכי), מתאים במיוחד למרפסות כמו פרוייקטי תמ"א, לסגירת חזית וצדדים במרפסות.

2. מהם היתרונות של סוככים על פני פתרונות אחרים להגנה מפני גשם?

יתרונם של הסוככים טמון בהיותם עמידים ויציבים ואינם "מתעופפים ברוח", בד בבד עם אפשרותם להתקפל. בימים חורפיים בהם אין גשמים ורוחות, ורוצים ליהנות ממזג האוויר הקריר, ניתן לקפל את הסוככים. כמו כן, היות והסוככים מתקפלים, במרבית המקרים אין צורך בהוצאת אישורי עירייה בעת התקנתם.

3. אילו סוככים עמידים במיוחד בפני גשם ורוחות חזקות, ומהם סוגי הסוככים המומלצים ביותר?

הסוכך העמיד מכולם הינו סוכך חדשני ויוקרתי העונה לשם "סנטק". מדובר בדור חדש של פרגולת אלומיניום חשמלית, המאפשר סגירת בית עסק או מרפסת/חצר, כאשר בלחיצת כפתור אחת ניתן לשלוט בו ולהחליט האם לפתוח או לסגור את הגג.

סוכך זה עמיד בכל מזג אויר גם בתנאים קיצוניים של גשם, שמש ורוחות – כגון בתנאי חורף של רוסיה ובריטניה, ובקיץ של אוסטרליה.

4. מתי מומלץ להתקין סוככים לקראת החורף?

סוככים ניתן להתקין בכל עת. כמובן שבימי גשם פעולת ההתקנה קשה הרבה יותר. המועד המומלץ להתקנת הסוככים להגנה טבעית ממזג האוויר, הגשמים והרוחות הוא לפני תחילת החורף – כלומר בעונת הסתיו, שהיא העונה המתאימה ל"הכנת המרפסת לחורף".

5. האם קיימים גם סוככים למרפסת ולגינה פרטית אשר עמידים בפני פגעי החורף?

ניתן לחלק את הסוככים המתאימים לעונת החורף בהתאם למקום אליו הם מיועדים. סוככי מרקיזה מתאימים בעיקר לקירוי כניסות, ויטרינות ומרפסות. המרקיזות מתאימות פחות לחצר וגינה, משום העובדה שקיימת הגבלה בגודל השטח שהם יכולים לקרות.

סוככי מסילות מתאימים לקירוי של חצרות וגינות של בית פרטי, ומספקים הגנה מפני מזג האוויר גם בעונת החורף והגשמים. וסוכך הסנטק, אשר ביכולתו לקרות גם שטחים גדולים במיוחד, ואף ניתן לחברו לסוככים נוספים ולאפשר עמידות מלאה והגנה מלאה מפני גשמים.

המאמר באדיבות רוני ברק, מנכ"ל ובעלים צללית סוככים בע"מ, המייבאת, מייצרת ומתקינה סוככים לעסק ולבית, ומגוון פתרונות הצללה לכל מטרה. 

פורסם בקטגוריה ניהול עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.