מולטיטסקינג – האם זה טוב לעסק שלך?

ייעוץ עסקי

נראה כי מולטיטסקינג זה חלק בלתי נפרד מהעולם הטכנולוגי של היום. אנחנו גולשים בפייסבוק בזמן שמדברים בטלפון, עונים למיילים תוך כדי נהיגה ובטוחים שאנחנו מתרכזים בכל הדברים האלו בו זמנית באופן מושלם. אז זהו, שלא. מחקרים מצביעים על כך שמולטיטסקינג לא טוב לכם ולא טוב לעסקים.

בשוק התחרותי והתובעני של עולם העסקים, בו אנשים רבים נאלצים לבצע משימות רבות ומגוונות בפרק זמן קצוב ולעבור ממשימה למשימה מבלי להזניח אף אחת מהן, יכולת מפותחת למולטיטסקינג (ריבוי משימות בו זמניות) נחשבת לתכונה רצוייה ואפילו הכרחית לחלק מהתפקידים. מסתבר שלא. מחקרים רבים שנעשו לאחרונה מראים כי מולטיטסקינג דווקא פוגע ביעילות העובדים ובפריון העבודה.

על פי המחקרים מולטיטסקינג עלול לגרום לכך שלא תהיו מרוכזים באופן מלא במשימה אותה עליכם לבצע, לא תשימו לב להנחיות העיקריות לביצוע המשימה ותהיו פחות פרודקטיביים. וחמור מזה – למולטיטסקינג תופעות לוואי רבות אשר עלולות לפגוע ביכולת שלכם להתרכז בדבר אחד לאורך זמן, ואף לגרום לעלייה בלחץ הדם ולפגוע בבריאותכם. מחקרים שונים מראים אפילו  כי מולטיטסקטניג גורם לירידה של 10 נקודות באיי.קיו !

מסתבר שמולטיטסקינג זה מיתוס. אמנם ניהול עסק מצריך ביצוע משימות רבות בזמן תגובה קצר אך למען האמת אנחנו לא כל כך טובים בלעשות כמה דברים בו זמנית כמו שאנחנו חושבים שאנחנו. למעשה אנחנו בכלל לא עושים כמה דברים במקביל, אלא מעבירים את תשומת ליבנו מדבר אחד לשני במהירות גבוהה מאוד, דבר שעל פי המחקרים פוגע בפרודקטיביות שלנו ביותר מארבעים אחוזים (!). לא מאמינים? נסו להיזכר כמה פעמים קרה לכם ששלחתם מייל ללקוח או למישהו אחר תוך כדי שיחת ועידה או ישיבה חשובה. כמה פעמים קרה ששלחתם את המייל ללא הקובץ המצורף או עם הקובץ הלא נכון? וכמה פעמים קרה שפספסתם שאלה שהיתה מופנית אליכם?

אז מסתבר שבמקום לנסות ולעשות כמה שיותר דברים באותו הזמן ומהר ככל שאפשר, אולי עדיף לרכז את כל תשומת הלב ולעשות דבר אחד בכל פעם.

פורסם בקטגוריה ניהול עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.