איך תדע איזו אנגלית ללמוד כדי להצליח בתחום שלך?

בשנים האחרונות הולך וגדל מספרם של בתי הספר ללימודי אנגלית, המציעים מסלולים שונים ללימודים, החל מאפשרות לשיעורים פרטיים במועדים המתאימים לך וכלה בקבוצות לימוד ממוקדות למקצועות שונים. כיצד תדע באיזה מסלול לבחור על מנת להצליח בתחומך? להלן מספר טיפים ועצות ידידותיות למבקשים ללמוד אנגלית.

מה מתאים לך

כלל ראשון – התאם את מסלול הלימודים לאורח חייך, לפנאי שיש לך ולהעדפותיך האישיות, וכך תהפוך את הלימוד לאפשרי יותר. בחירה במסלול שמראש תובע ממך התחייבות שיהיה קשה לעמוד בה, כמוה כהצבת מכשולים בדרכך עוד לפני שהתחלת לצעוד בה. בתי ספר רבים ללימוד אנגלית מציעים קורסים מותאמים אישית על פי צרכיך. בנוסף, בבחירת הקורס המתאים לך, תן דעתך לשאלה האם לימוד בקבוצה מתאים לך או שתלמד יותר טוב לבד. הלימוד בקבוצה נותן לך את האפשרות לתרגל שיחות וכן ללמוד מניסיונם של עמיתיך, ומאפשר אינטראקציה אישית וחברתית. לעומת זאת, הלימוד הפרטני מאפשר לך להתקדם על פי הקצב שלך, ולקבוע את השעורים לשעות הפנויות שלך.

הז'רגון הנכון

לכל מקצוע קיים הז'רגון שלו: תוכל ללמוד אנגלית רפואית, אנגלית משפטית, אנגלית מדוברת או אנגלית עסקית. התאם את מסלול הלימוד למטרה בשבילה אתה צריך את השפה האנגלית. אם אתה עוסק בתחום רפואי וברצונך לבסס קשרי עבודה עם עמיתים מחו"ל, אזי מסלול לימודי האנגלית המתאים לך הוא אנגלית רפואית. לעומת זאת, אם אתה איש עסקים, העומד להיפגש עם גורמים שונים בארצות ניכר ולעבוד עמם, אז אנגלית עסקית היא המתאימה לך. כמו כן, אם אתה משפטן – רצוי שתשלוט היטב באנגלית משפטית. מן הסתם, במקצועות כמו רפואה, מדעים ומשפטים, לימוד הז'רגון מובנה בתכנית הלימודים וההכשרה שעברת כסטודנט. אולם כשמדובר באנשי עסקים, לרוב אלו אנשים שפילסו את דרכם בעולם העסקים ללא הכשרה אקדמית, ולכן יידרשו להשלמה ולשיפור האנגלית שבפיהם.

כיצד תדע כי האנגלית שלך מספיק טובה?

כאשר תמצא עצמך קורא חומר מקצועי באנגלית ומדבר אנגלית שוטפת עם עמיתים מחו"ל, ועושה זאת בהנאה וללא קושי – סימן שהאנגלית שרכשת מספיקה בהחלט. בהתחלה הדרך עלולה להיראות לך ארוכה ובלתי אפשרית, אולם תרגול של קריאה, כתיבה ודיבור בשפה האנגלית יקדמו אותך ליעדך בבטחה.

לסיכום

העולם הולך והופך לנגיש לכל, ועם התקדמות הטכנולוגיה, המאפשרת קשרי עבודה חוצי יבשות, עולה הצורך בשליטה באנגלית כשפה משותפת ומגשרת בין כל אזרחי העולם. אנשי עסקים ובעלי מקצוע המבקשים לשפר את ידיעותיהם באנגלית לצורך משרה נכספת בחו"ל או לשם יצירת קשרי עבודה עם עמיתים מהעולם הגדול, ימצאו שלל אפשרויות ללימודי אנגלית במגוון בתי ספר. על מנת לבחור את המסלול המיטבי עבורך, התאם את אופי הלימוד, את שעות השיעורים ואת הז'רגון הנלמד לצרכיך. כך תבטיח הצלחה מרבית בזמן הקצר ביותר האפשרי.

פורסם בקטגוריה ניהול עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.