גיוס עובדים

גיוס עובדים

העסק גדל, המשימות השתנו, אחת העובדות קודמה לתפקיד בכיר יותר, עובד אחר עזב ואתם מוצאים את עצמכם בפני הצורך לגייס עובדים חדשים. ובכן, הדרך לגיוס עובדים עוברת בראיונות עבודה. בעוד אנשי HR (משאבי אנוש) עוברים הכשרה בעריכת ראויות עבודה ובשיטות גיוס עובדים, מנהלי מחלקות לרוב לא מקבלים כל הכשרה בתחום. מחקרים מראים כי במקרים רבים כישלון בתפקיד הוא כתוצאה מבחירה לא נכונה מלכתחילה. הנה לכם כמה טיפים לראיון עובדים פוטנציאליים שיעזרו לכם לגייס את העובדים המתאימים והמוכשרים ביותר.

  1. הכינו תיאור מפורט של התפקיד –בתיאור התפקיד צריך לכתוב את כל תחומי האחריות של ממלא התפקיד, כולל את המשימות שעליו לבצע, מידת הסמכות שלו, מקומו בחברה ולמי הוא צריך לדווח. בנוסף, הגדירו את אופי התפקיד – עד כמה התפקיד הוא ביצועי ועד כמה הוא ניהולי? לתפקידים ביצועיים וניהוליים דרושים יכולות, כישורים ומיומנויות שונים. בתפקידים ביצועיים לרוב המשימות מוגדרות מראש ואתם זקוקים לעובד מוכוון מטרה שידע לתקתק את העבודה ולעשות אותה על הצד הטוב ביותר. לתפקידים ניהוליים, לעומת זאת, אתם זקוקים לעובדים יצירתיים שידעו לאסוף מידע, לנתח אותו, למצוא פתרונות ולהעלות רעיונות. מובן שלא כל התפקידים מתחלקים לכאן ולכאן, וישנם תפקידים רבים הדורשים גם יכולות ביצועיות וגם יכולות ניהוליות.
  2. אמצו גישה לניהול תהליך גיוס ושימור עובדים בחברה – בדיוק כפי שאתם מנהלים תהליכים עסקיים אחרים בחברה, יש צורך גם במדידה של הצלחות וכשלונות בתהליך הגיוס. הגדירו מהו מבחינתכם כישלון בתהליך הגיוס, חשבו את העלויות שלו ומדדו את איכות הגיוס.
  3. היו מאזינים טובים – כשאתם עורכים ראיון עבודה עליכם לדעת איך לנסח מחדש שאלות ולנתב את השיחה כך שתוכלו לדלות כמה שיותר מידע איכותי ורלוונטי מהמרואיין. זיכרו כי תפקידו של הראיון הראשון הוא לצמצם את האפשרויות, ולא ללמוד כל מה שניתן לדעת על המרואיין. בראיון הראשון עליכם להבין מהם הכישורים הטכניים של המרואיין ולקבל רושם ראשוני. תפקיד הראיון השני הוא למצוא את המועמד המתאים ביותר מבין אלו שצלחו את הראיון הראשון. בראיון זה עליכם לללמוד על תכונות אישיות של המועמד ועל התאמתו לחברה ולתפקיד.
פורסם בקטגוריה ניהול עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.