בחירת בנק – הבסיס לכל הצלחה עסקית

ייעוץ פיננסי

בין אם המדובר הוא בתזרים מזומנים או בקבלת הלוואה, כל עסק יהיה תלוי, במידה רבה, בבנק שלו. למעשה, ניתן לומר כי בנקים מהווים את אחד הגורמים העיקריים להצלחתו של כל עסק- אלא אם הבחירה היא בבנק לא ראוי, שדווקא מדרדר את מצבו הפיננסי.

כאשר מעוניינים לפתוח עסק מכל סוג, מקוננת באופן מיידי שאלה מהותית: באיזה בנק לבחור? הנה מספר עצות שיסייעו לכם לעשות את הבחירה המושכלת ביותר. זכרו כי תמיד אפשר להחליף בנק – להרחבה מדריך החלפת בנק

בחנו את התכנית העסקית של הבנק

תמיכה בעסק קיים בפועל מצריכה מספר אסטרטגיות מהותיות מצד הבנק. מצדכם, יש לבדוק את החלק העסקי של עבודת הבנק, ולעמוד על ההתנהלות שלו עם עסקים הפועלים באופן דומה לשלכם. מגוון השירותים אשר הבנק מעניק, בהקשר הזה, חשוב ביותר.

תיאום ציפיות היא מילת המפתח בעבודה עם כל מוסד פיננסי. יש לראות מה הוא דורש מכם, ומה אתם מעוניינים שיעשה עבורכם. שיחת היכרות קצרה יכולה לסייע בכך במידה רבה, וכן לעמוד על המקצועיות של אנשי הסניף.

יצירת אמון וכנות

בחירת בנק עבור העסק כוללת שתי אפשרויות ברורות: להישאר בבנק המנהל גם את עניינכם האישיים, או להתחיל "דף חדש" עם מוסד פיננסי אחר. האופצייה הראשונה קוסמת בעיקר מכיוון שאין בה צורך לבנות את יחסי האמון עם הבנק, החיוניים בשיתוף פעולה מסוג זה.

מצד שני, ייתכן כי התנאים ההתחלתיים של בנקים מתחרים יהיו אטרקטיביים יותר- על מנת למשוך לקוחות חדשים, כמובן. חשוב לפרט לבנק החדש בדיוק את אופן התנהלות העסק, או שהיחסים המשותפים ביניכם יתבססו כולם על אי הבנה אחת גדולה.

משא ומתן הוא כלי הכרחי

במקרים רבים, קיים הבדל מהותי בין התכנית העסקית הראשונית של הבנק עבור העסק שלכם, לבין מה שמוסכם בפועל. התמיכה של בנק בעסק היא גם שיקול שלו, ולכן בהחלט ניתן, לא פעם, לדרוש משא ומתן עם נציגיו.

המשא ומתן העיקרי צריך לכלול, בעיקר, סוגיות מהותיות דוגמת הריבית, חידוש ההטבות, תנאיהן וכן הלאה.

מה בנוגע למיקום גיאוגרפי?

הנטייה של רבים מאיתנו היא לבחור בסניף הבנק הקרוב ביותר לביתנו, מתוך הנחה שהדבר יחסוך זמן רב. לעיתים זה נכון, אך שמדברים על עסקים אין הדבר הכרח. חלק גדול מהפעילות אל מול הבנק יכולה להיעשות, למשל, באמצעות האינטרנט. כלומר, רצוי שלא לוותר על בנק שיצר רושם חיובי רק בגלל סוגיית המרחק.

חשוב מאד להתאים את היקף העסקים המנוהלים בבנק לגודלו של העסק שלכם. כך ניתן להיות בטוחים כי העסק יקבל את תשומת הלב המגיעה לו- להבדיל, למשל, מעסק בגודל מזערי המקבל עדיפות נמוכה בין ים עסקים גדולים הרבה יותר. כאן תוכלו למצוא סקירה מרוכזת על כל הבנקים בישראל.

והערה נוספת: רצוי מאד שלא לחלק את ניהול העסק בין מספר בנקים. הדבר, למרות שעשוי להיראות מפתה על הנייר, גורם לא פעם לסחבת בירוקרטית מיותרת.

 המאמר באדיבות אתר בנק אינפו..

פורסם בקטגוריה ייעוץ פיננסי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.