אשראי לעסקים בצורת ניכיון צ'קים

מדריך לכתיבת תוכנית עיסקית טובה

עסקים המעוניינים במסגרת אשראי חדשה יכולים להתעניין לגבי שירותי ניכיון צ'קים. זו מסגרת המבוססת על ניכיון ההמחאות שבית העסק קיבל ומקבל. ההתקשרות החוזית מול חברה המבצעת את הניכיון יכולה להיות לאורך זמן, או על בסיס עסקאות המתבצעות באופן חד פעמי. היקף האשראי הניתן מתחיל ב-100,000 ש"ח ויכול להגיע עד 2 מיליון ש"ח. המשמעות היא אשראי נוח, יעיל ובעיקר משתלם עבור עסקים בהיקפים שונים.

יתרונות שירותי הניכיון

מבחינת עסקים יש הרבה יתרונות לאשראי המבוסס על ניכיון צ'קים דחויים. ראשית, הניכיון מאפשר לבית העסק להמיר תקבול עתידי למזומן. הניכיון מחדד את תזרים המזומנים ומבטיח עמידה בציפיות רווח. שנית, בעל העסק למעשה מקבל לידיו את היכולת להגדיל את היקף הפעילות וזאת ללא העמדת בטחונות נוספים. ההמחאות הדחויות הן אלו המשמשות בתור ביטחון ולכן האשראי ניתן לבעל העסק בהתאם להיקפן. מעבר לכך, אפשר ואף רצוי לקבל בזכות האשראי הנחת מזומן מנותני שירות או ספקים. המשמעות היא הקדמה של תשלומים, קבלת הטבות והנחות ועוד.

לבסוף, אחד היתרונות החשובים ביותר של השירות הוא אפשרות להמשיך ולהציע ללקוחות תנאים אטרקטיביים. בעבור רוב הלקוחות, צ'ק דחוי הוא הטבה משמעותית המקלה עליהם את ההתנהלות מול העסק. כאשר הצ'ק משמש לקבלת אשראי נוצר מצב של רווח לכל הצדדים המעורבים.

השוואה של שירותי ניכיון לעומת הלוואה מהבנק

אפשר להשוות בין אשראי לעסקים בצורת ניכיון צ'קים לבין הלוואות מהבנק על בסיס מספר פרמטרים. הבנק כידוע דורש בטחונות וערבויות שלא תמיד בעלי העסקים יכולים להעמיד. בנק זקוק לבטחונות אלו על מנת להתנהל מול עסקים וגורמים שונים, בעוד שירותי הניכיון ניתנים לעסק באופן ספציפי. קבלת המימון מתאפשרת לאחר אישור עקרוני וחתימה על טפסי פתיחת חשבון לקוח בלבד. הבנק לא יכול להציע את תנאי האשראי של חברות העוסקות בניכיון צ'קים ולכן הוא לא מצליח לעמוד בתחרות.

הנוחות והמהירות בהם ניתן לקבל את האשראי מהווים יתרון עבור שירותי הניכיון. בעוד התנהלות מול הבנק מחייבת תיאום פגישה, יצירת קשר עם אחד הנציגים והמתנה לבירוקרטיה סבוכה, חברות העוסקות בניכיון מודעות לצרכים של העסק ופועלות למענו. יתרה על כך, בשירותי אשראי לעסקים בצורת ניכיון אין צורך ביצירת קשר אישי עם מנהל הבנק. התיעוד בחשבון הבנק אינו רלוונטי והגבלות שהוטלו בעבר על בעל העסק אינן משפיעות על קבלת האשראי. זו היא דרך מצוינת לבצע השקעות מועילות ולקבל אשראי לצורך התנהלות מיידית או ארוכת טווח.

חסרונות וטיפים לקבלת אשראי

בעת בחירת שירותי ניכיון כדאי לבדוק גם את רשימת החסרונות. יש לברר מה גובה הריבית אותה נוטלת החברה המספקת את האשראי, בעיקר בהשוואה לריבית הרגילה של הבנקים. בנוסף, יש לזכור כי מטרת הניכיון היא לאפשר תזרים מזומנים לעסק: חברת הניכיון אינה מגנה על העסק מפני צ'קים חוזרים.
לסיכום, ניכיון צ'קים מהווה שיטה מצוינת להבטיח תזרים מזומנים לעסק וכיום ניתן לנצל אותה גם לצורך קבלת אשראי. בעלי עסקים שרוצים להתרחב, לגדול ולהתפתח זקוקים למידה מסוימת של מימון אותה ניתן לקבל לעיתים רק באמצעות אשראי המבוסס על ניכיון שיקים.

פורסם בקטגוריה ייעוץ פיננסי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.