הקמת עסק מהבית

בקמת עסק מהבית

הקמה וניהול של עסק מהבית זה לא רק חיסכון כלכלי, זה גם דרך חיים. מהם היתרונות והחסרונות שבעבודה מהבית והאם זה מתאים לכל אחד.

יותר ויותר בעלי עסקים בוחרים להקים את עסקם מהבית. היתרון הכלכלי לכך הוא ברור – הרבה יותר זול לנהל עסק מהבית מאשר לשכור משרד. יתרה מכך, קיצוץ בעלויות משלב כה מוקדם של הקמת העסק יוצר מודל עסקי חסכוני ויעיל שמושך משקיעים וקונים פוטנציאליים.

אך לרבים ההחלטה על הקמת עסק מהבית בכלל לא נבעה משיקולים כלכליים. מדובר בסגנון חיים אחר, או כפי שהגדיר זאת אחד היזמים שהקים את עסקו מהבית: "עבודה במרחק 10 צעדים". מעבר לנוחות המקסימלית בהגעה לעבודה (מישהו אמר עומס תנועה באיילון?) יש לעבודה מהבית עוד יתרונות רבים. אחד מהם הוא האפשרות לשלב עבודה עם משפחה. היום, גידול משפחה כבר לא יכול לשמש כסיבה, או תירוץ, המונעים מאיתנו להקים עסק חדש. נשים רבות, ואף לא מעט גברים, בוחרים להקים את עסקם מהבית כדי להישאר קרובים לילדים.

אכן, העידן הוירטואלי בו אנו חיים מאפשר ניהול עסקים מצליחים ומשגשגים מבלי לצאת מהבית. השירותים הטכנולוגיים הגדלים ומתפתחים במהירות מציעים מגוון רחב של פתרונות תקשורת, ניהול משרד וניהול פרוייקטים, ואין כיום שום מניעה מלעבוד בטכנולוגיית ענן הן עם צוות העובדים והן עם הלקוחות. למשל: את המסמכים המשותפים אפשר לשמור בתוכנות שהן web-based ואת האינטרקציה בין אנשי הצוות אפשר לקיים באמצעות שיחות וידאו צ'אט. מי שעדיין צריך את המפגש הממשי עם הלקוחות יכול לשכור חדר ישיבות בבניין משרדים המשמש למטרה זו ולנהל פגישות במקום שנוח לו, ויותר חשוב – לשלם רק על הזמן שהן נמשכות.

יחד עם זאת, לניהול עסק מהבית יש גם צד אפל. ורבים מהיזמים שהתחילו מהבית מספרים כי בהתחלה הרגישו שיש לישמור את העובדה שהם מנהלים משרד מהבית כסוד שמור. חלקם מספרים אפילו שהרגישו שיש לעסקים ביתיים כמעט קונוטציה שלילית. מבקרים רבים נוטים להציג את החברות הוירטואליות, אפילו את המוצלחות ביותר ביניהן, עם מידה של ספקנות, שלא לומר עם שמץ של לעג. אולם דעות אלו לאט ולאט נעלמות והיום ברור לכולם כי הטכנולוגיות הקיימות מאפשרות ניהול של עסקים וירטואליים רציניים ביותר.

בנוסף, רבים חוששים כי עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית גבוהה במיוחד, וקל יותר להיות מוסכים מהעבודה. אך סקרים שנעשו בנושא מראים כי דווקא העבודה מהבית משפרת את איכות העבודה ביחס לעבודה מהמשרד. במשרד יש לא מעט הפרעות שבהן קשה לנו לשלוט, לעומת זאת בבית כל אחד יכול לתכנן לעצמו את סביבת העבודה כך שתאפשר לו את ניצול הזמן היעיל ביותר.

פורסם בקטגוריה הקמת עסק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.