קורס ניהול משא ומתן עסקי

קורס משא ומתן - לחיצת ידיים עסקית

אחד הכלים להצלחה בעסקים הינה יכולת ניהול משא ומתן. לא רק מול ספקים ולקוחות, אלא מול כל גורם שעמו יש אינטראקציה העשויה להשפיע על מצב העסק: משקיעים פוטנציאליים, מועמדים לעבודה, שותפים וגורמים ממשלתיים. על אף הטענה הגורסת כי יכולת ניהול משא ומתן הינה מולדת ולא נרכשת, אין ספק כי כיום ישנם קורסים איכותיים ומקצועיים המקנים כלים בנושא זה לכולם, במיוחד עבור אנשי עסקים הבאים במגע עם גורמים שונים כחלק מהתפתחות וניהול העסק.

מרכיבי קורס איכותי בניהול משא ומתן עסקי

השוק רווי בקורסים וסדנאות המבטיחות להפוך את המשתתף בהן למומחה בניהול מו"מ עסקי. כיצד בוררים את המוץ מהתבן?

  • לימודים תאורטיים ופרקטיים – ניהול משא ומתן הוא תרגול יומיומי, נושא הבא לידי ביטוי בכל היבט בשגרת יומו של איש העסקים. מסיבה זו, לימודים תאורטיים אינם מספיקים וחשוב לבחור בקורסים המציעים גם פרקטיקה והתנסות בפועל.
  • נסיון עסקי – לא כל אחד יכול ללמד נושא עדין כניהול משא ומתן. כאשר אתם שוקלים לבחור בקורס ניהול משא ומתן עסקי בדקו לא רק את המוסד המציע את הקורס אלא גם את איש המקצוע המעביר אותו. האם הוא בעל ידע בפועל? האם הוא איש "שטח" ולא רק מרצה? חשוב לקבל המלצות על הקורס מעמיתים ומכרים.
  • מינוחים משפטיים – מומלץ לוודא כי בסילבוס של הקורס ישנה התייחסות גם לתחום של מינוחים משפטיים. גם אם אינכם מבצעים אף פעולה ללא עורך הדין שלכם, חשוב שגם בקורס המלמד ניהול משא ומתן עסקי יופיע נושא זה.
  • שפת גוף – עוד נושא שחשוב לבדוק את ההתייחסות אליו בקורס. רבים מדמים משא ומתן עסקי כסוג של ריקוד או משחק שח מט בו ישנה מערכת יחסי גומלין הדדית בין המשתתפים, ויכולת הבנת שפת הגוף של מי שמולך עשויה לתת כלי רב עוצמה ויתרון במשא ומתן העסקי. זוהי מיומנות מולדת אך בהחלט שגם ניתנת ללמידה, ושליטה בה חיונית להצלחת התהליך.

למי מתאים קורס משא ומתן עסקי?

ניהול משא ומתן עסקי מתאים לכל מי שבא במגע עם נושא זה – אנשי עסקים, אנשי מכירות, מנכ"לים ומנהלי כספים בארגונים בכל סדר גודל.  זה המקום להזכיר שוב כי משא ומתן עסקי אינו רק למול לקוחות או ספקים אלא עשוי לבוא לידי ביטוי בתהליכים ארגוניים רבים ולכן זהו קורס הכרחי ובסיסי ביותר לכל איש עסקים – עצמאי או שכיר, בכל סוג וגודל של ארגון.

פורסם בקטגוריה לימודים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.