סדנת יין לאנשי עסקים

שתי כוסות יין - סדנת יין

היין היה מאז ומעולם בן הברית הסודי של שני צידי שולחן המשא ומתן. הוא ליווה אלפי אירועים היסטוריים בלתי נשכחים, היה עד לנקודות מפנה פוליטיות וכלכליות וכיום יותר מתמיד הפכה הכרת עולם היין והיקבים לכלי עזר חיוני בעולם העסקים הבינלאומיים. גם בישראל הכרה זו חלחלה עמוק ולאחרונה נפתחו מספר קורסים המיועדים לאנשי עסקים, אנשי מכירות ומנהלים בנושא היין.

סדנת יין – הערך המוסף של הידע

ידע הוא כוח, והבנה ביינות הינה נכס, במיוחד בעולם העסקים המערבי –  הבנה ביין נתפסת כתכונה השייכת למעמד הגבוה, לאנשים משכילים ואניני טעם בלבד ומסייעת ב"שבירת הקרח" גם באירועים חברתיים חשובים וגם באירועים עסקיים שגורל העסק תלוי בהם.

אנשי עסקים רבים מופתעים לגלות את כוחו של היין ואת הכוח של ההבנה בסוגי היינות, וכיצד ידע זה עשוי להשפיע על הצלחת עסקה או השארת רושם טוב באירוע בר חשיבות. מסיבה זו נוצר הביקוש הגבוה מצד אנשי העסקים לסדנאות בתחום היין, ויש הנוסעים אף להשתלמויות ייננים בחו"ל. האפקט הפסיכולוגי מרחיק הלכת של הכרת עולם היין ממשיך להרשים גם לאחר מאות שנים, וניכר שלעד הוא יהיה המלווה המועדף של כל עסקה כספית חשובה ומכרעת.

מה לומדים בסדנת יין לאנשי עסקים?

הקורסים המוצעים בסדנת יין מקיפים ביותר, ובהם נסקרים הנושאים הבאים:

  • סוגי היינות
  • היסטוריה של ייצור יינות בעולם כולו
  • הכרם וחשיבותו לאיכות היין
  • יקבים מובילים
  • שנות בציר איכותיות, הסבר על כיצד נקבעת שנת בציר טובה
  • מרכיבי היין וכיצד בוחנים את איכותו – צבע, מרקם, טעם עפיצות ועוד.
  • אחזקת יין במרתף יינות ביתי – חשיבותה של הטמפרטורה, של הלחות ועוד.

היכן מומלץ ללמוד?

ראשית, חשוב להדגיש כי בכל הקשור ביין, מדובר בתהליך לימוד מתמשך. פסיעה לתוך עולם היין הינה כניסה לעולם המתחדש מדי שנה ולכן בהחלט כדאי לבצע רענון של הידע בתחום לפחות אחת לשנה.

ישנם מוסדות בארץ המספקים לימודי עולם היין עבור אנשי עסקים, אך בהחלט מומלץ שלא להיות מוגבלים לכיתת הלימוד וליזום ביקורים ביקבים וכרמים ברחבי הארץ, ואנו ברי מזל שארץ ישראל משופעת ביקבים איכותיים וזוכי פרסים בינלאומיים המקלים על תהליך הלימוד וההכרות עם התחום.

תערוכות וירידים בנושא יין מתקיימים לעתים קרובות בישראל, וגם הם חלק בלתי נפרד מהתהליך של הלימוד המתמשך. סדנת יין לאנשי עסקים היא חידוש מרענן בנוף הקורסים המיועדים לאנשי עסקים – ואין ספק שבקרוב הוא יהיה אחד מהמבוקשים ביותר שביניהם.

פורסם בקטגוריה לימודים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.