קורסים ללימוד שפות לאנשי עסקים

לימודי שפות

בימים של אי ודאות כלכלית מחודשת בעקבות המצב הכלכלי הקשה בעולם כולו והשפעתו גם על השוק הישראלי, עסקים רבים שמים פעמיהם אל השוק הבינלאומי כיעד. הודות לגלובליזציה, התרחבות עסקית לחו"ל הינה ברת ביצוע ובעלת יתרונות עסקיים רבים. מסיבה זו, קורסי שפות שונות לאנשי עסקים כיום יותר מבוקשים מאי פעם.

שווקים בינלאומיים ביבשות שונות

המזרח הרחוק קורץ כיום לאנשי עסקים ישראלים, ולא רק בשל עלויות חומרי הגלם והייצור הנמוכות. מסיבות רבות משתלם להקים ולהחזיק מפעל בארצות כסין או הודו שהודות למשקיעים מערביים התפתחו למעצמות יצרניות מרשימות ביותר המצליחות לשמור על התל"ג שלהן גם בעיתות של משבר כלכלי עולמי. פנייה לשווקים במזרח אירופה דומה בסיבותיה לאלו של מזרח אסיה אך לא רק – מדינות אלו הם גם יעד להתרחבות של המכירות הבינלאומיות של העסק ובניגוד למזרח הרחוק ולארצות הברית גם קרובות יותר לישראל. מדוע אם כן כדאי ללמוד את השפה המקומית של הארץ בה מעוניינים להשקיע בעסקים?

חשיבותה של המילה הכתובה והמדוברת

במרבית השפות, ישנו הבדל בין השפה המדוברת לכתובה (הספרותית), וכמו כן לתכתובת עסקית יש אוצר מילים שונה לגמרי. גם לכל תחום ישנו אוצר מילים אינדיבידואלי והתמצאות באוצר המילים הרלוונטי יכול לסייע לאיש העסקים בהתמודדות מול חוזים ונושאים נקודתיים. מסיבה זו מציעים קורסים בשפות שונות המיועדות לאנשי עסקים, כשהמטרה הינה הכשרת איש העסקים להתמצאות במונחים משפטיים, עסקיים, כלכליים וטכניים בהם הוא עשוי להתקל.

חשוב גם לציין כי במדינות רבות בעולם אין כל שליטה באנגלית ולכן חשוב לאיש העסקים להתמצא בשפה המקומית. בארצות כמו סין, יפן, צ'כיה, צרפת וספרד השליטה בשפה האנגלית אינה חזקה כלל וכלל ומרבית התכתובת נעשית בשפה המקומית. מיותר להכביר מילים בחשיבות של מסמכים בעלי השלכות משפטיות ומאחר ובחלק מהארצות המסמכים הם בשפת המקור המדוברת באותה המדינה כדאי לאנשי העסקים להתמצא לפחות במונחים הבסיסיים.

היכן לומדים שפות בארץ?

מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולים של קורסי שפות שונות לאנשי עסקים בישראל. חשוב לבחור במוסד המספק הדרכה מקצועית ונאותה, רצוי על ידי אנשים שהשפה המלומדת היא שפת האם שלהם. בנוסף, רצוי ללמוד לא רק את השפה המקומית ואת המונחים הרלוונטיים לעסקים אלא גם על הארץ עצמה – הקדישו זמן ללימוד על ההיסטוריה, על צורת הממשל והשלטון ובחנו את תמורות הכלכלה שעברו על הארץ בשני העשורים האחרונים.

פורסם בקטגוריה לימודים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.