אנגלית עסקית

אנגלית עסקית

למי שנולד בארץ קל לכתוב מכתבים עסקיים לעמיתים מקומיים, בשל ההכרות עם השפה, עם המנהגים ועם כללי הפנייה הרשמיים. אך כאשר עולה הצורך להתכתב עם עמיתים מחו"ל, נגלים לא פעם קשיים או טעויות. ישנם כמה דרכים המסייעות להתגבר על כך, ובמאמר זה נסקור אותן.

תרגומים עסקיים

תרגומים עסקיים מתבצעים בדרך כלל על ידי מתרגם, שדובר את שפת היעד ומכיר את כללי הכתיבה העסקית בה. העברת הטקסט למומחי תרגומים עסקיים אמנם תפתור את הבעיה בצורה מיטבית, אך לא תספק פתרון ארוך טווח. כך בכל פעם שבה יעלה צורך בכתיבת מייל או מסמך עסקי יהיה צורך לשלוף גם את כרטיס האשראי או פנקס הצ'קים ולשלם למתרגם.

חשוב גם לזכור שלא תמיד ניתן לקבל תרגומים עסקיים ביום בו הם נשלחו, ולכן הם יכולים להאט את התקשורת בצורה משמעותית. עם זאת, מכיוון שלתרגם לבד מסמכים רחבי יריעה לוקח הרבה זמן ומשאבים, במקרים כאלו תרגומים עסקיים יכולים להוות פתרון נהדר ולחסוך זמן וכסף.

קורס אנגלית עסקית

הגישה השניה היא גישה שאומרת שבמקום לרכוש את המוצר, עדיף לרכוש את הידע. מכיוון שלבעלי עסקים רבים יש בעיות עם כתיבה באנגלית עסקית, קמו בתי ספר ללימודי שפות המציעים קורסי אנגלית עסקית, המיועדים למנהלים וכוללים את הכללים לתקשורת עסקית נאותה באנגלית.

קורסי אנגלית עסקית הם קורסים המתאימים לבעלי עסקים, ולכן הם מתבצעים בפורמט של אחד על אחד או אפילו במקום העבודה עצמו, כדי לחסוך לבעל העסק זמן וטרחה. מכיוון שטעויות שנגרמות עקב חוסר ידע, כמו למשל לפנות לעמיתה בחו"ל ב-Mrs., כשלא יודעים את מצבה המשפחתי, יכולות ליצור חוסר נעימות, חשוב ללמוד לזהות אותן ולהמנע מהן.

קורסי אנגלית עסקית מלמדים לא רק כיצד להתנהל בתקשורת כתובה אלא גם בתקשורת מדוברת, כמו למשל כאשר צריך להציג את עצמכם ואת העסק, כשצריך לשוחח טלפונית וכדומה.

אז מה כדאי לעשות?

התשובה לשאלה זו מתחילה מסקירת היקף השימוש שלכם באנגלית עסקית בעבודתכם. אם אתם מנהלים תקשורת רציפה עם חו"ל או שואפים להגיע לכך, קורסי אנגלית עסקית יכולים להיות הפתרון האידיאלי עבורכם. לעומת זאת, אם אתם מתקשרים עם חו"ל לעיתים נדירות, תוכלו להסתפק בשירותי תרגומים עסקיים.

כפי שכבר כתבנו קודם, גם אם בחרתם ללמוד קורס אנגלית עסקית, לא כדאי לכם לוותר על תרגומים עסקיים לגמרי, משום שבמקרים מסוימים תרגום חיצוני יכול להיות איכותי יותר ולחסוך במשאבים. הצטיידות בכמה שיותר כלים תתן לכם את האפשרות לבחור את הפתרון המתאים ביותר לכל בעיה, ולכן אם תקציב העסק מאפשר זאת, שקלו לנצל את שתי האפשרויות הללו לטובתכם.

פורסם בקטגוריה לימודים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.